Конвертирате ПСД во PDF слободен Онлајн

Испуштете датотеки овде или кликнете за да испратите.
Користете Ctrl или Shift за да додадете неколку датотеки одеднаш

Оценете нè од 5

4.1 / 5 (3962)

No votes so far! Be the first to rate this post.

We are sorry that our service was not useful for you!

Let us improve service!

Tell us what issue you are facing?


Зошто е PNG во PDF онлајн конвертор предуслов алатка за секого? Многу програми ги прифати или PNG или PDF, но некои веб-сајтови само што им овозможуваат PDF датотеки.

Што може да биде повеќе драстични отколку што сте во брзање аплицирање за стипендија на Универзитетот и ќе побара од вас на PDF наместо на PNG или аплицирање за работа, и тие треба PDF датотеки на вашите документи?

Pngtopdf.net е најдобар PNG во PDF конвертор, кој ви овозможува да го конвертирате PNG слики во PDF со повеќето напредни онлајн конвертор со леснотија.

Згора на тоа, нашите PNG во PDF онлајн конвертор задржува квалитетот и составот на слики исто како и оригиналот во разумна големина.

PNG е-растер графика и најчесто се користи формат на датотека, која ја поддржува lossless компресија на податоци.

PNG е идеален за веб графика како илустрација, логоа и графикони. Тоа може да се намали на мал големина и слика која содржи секој пиксел и има висок квалитет.

Додека PDF е-пријателски печатење на документи што ги држи вашиот имиџ во еден пакет, така што корисникот може да печати и да го спаси дизајн лесно.

Зошто да конвертирате ПСД во PDF?

Многу веб-сајтови само што им овозможуваат да испратите некои датотеки видови; ова најчестите за истражувања, пишување примероци, продолжува и покрие букви.

Јас уште се сеќавам кога бев примена на Гринич на Факултетот за менаџмент Лондон за моето дипломирање, тие се само дозволено PDF датотеки, и јас бев во паника, гледајќи како да конвертирате ПСД во PDF?

Покрај печатење-пријателски документи, PDF, исто така, смета универзален тип, кој е компатибилен со речиси сите уреди, вклучувајќи компјутери, паметни телефони и таблети.

Може да се стави на безбедноста на корисникот лозинка на ниво на документ и да ги споделите без било какво прекршување на податоците.

Денес, за паметни телефони радикално се промени нашиот живот; сите оние старите денови отишле кога луѓето се брзаат да ги скенира важни документи. Smartphone апарати се донесени во светот од страна на невреме; може да се земе слика од вашиот документ и потоа се конвертира сликата во PDF со само еден клик.

Можете исто така да ги конвертирате вашите скриншот кои се направени во паметни телефони или лаптоп компјутери со користење на Snipping алатка или на друг начин, кои најчесто се снимени како PNG или JPG тип на датотека.

Како да конвертирате ПСД во PDF онлајн?

Може да се гледа на тоа како да конвертирате ПСД во PDF онлајн бесплатно?

Способност да се претворат PNG датотеки во PDF е погодна за поединци кои би сакале да ги споделите или испрати слики.

PNG тип на датотека е голем и понекогаш е тешко да се испрати на интернет, или некои веб-сајтови само што им овозможуваат само PDF да бидат подигнати.

Значи, тоа е најдобро да се користи онлајн PNG во PDF конвертор, pngtopdf.net го поедноставува процесот на конвертирање на ПСД во PDF.

  • Отворете најбрзо PNG во PDF конвертор
  • Поставете или повлечете ја сликата. Можете да испратите PNG, JPG, GIF, BMP и TIFF формат.
  • Кликнете Претвори
  • Преземете ја конвертира PDF во вашиот компјутер или паметен телефон
  • Користете Ctrl или Shift за да додадете неколку датотеки одеднаш.

Можете да конвертирате ПСД во неограничен PDF и JPG во PDF онлајн без пријавувањето.

Зошто нашата онлајн алатка е најдобар PNG во PDF конвертор?

Овозможи да го вклучите PNG во PDF многу брзо:

Дали сте во потрага по најбрз онлајн PNG во PDF конвертор? Па, не гледам подалеку од нашата онлајн платформа.

Нашата онлајн бесплатно конвертор ви овозможува да промените неограничен PNG во PDF формат со само еден клик.

Безбедна испратите и складирање:

Ние ги користиме на повеќето сигурно технологија; сите датотеки кои сте качувањето се шифрирани преку HTTPS да се заштити вашите датотеки и податоци.

Лесна и едноставна PNG во PDF конвертор:

Имаме најдобра онлајн PNG во PDF конвертор со минимален дизајн и најбрзо би можеле систем за чување дека верата сите ваши PNGs во PDF датотеки супер-брз.

Точни Онлајн конвертор:

Нашата онлајн PNG во PDF конвертор е совршена платформа која им овозможува да се направи на PDF датотека, која е исто како и оригиналот PNG сликата.

Компатибилен со сите уреди:

Нашата единствена PNG во PDF конвертор е компатибилен со сите уреди. Можете да пристапите на платформа од вашата канцеларија, дома, училишта, или никаде на друго место и да ги конвертирате слики во PDF.

Секогаш живеат до датум:

PNG во PDF платформа е на облак; можете да пристапите до веб-сајт во секое време. Тоа е секогаш подготвен да конвертирате ПСД во PDF со неколку кликања, без регистрација, се бара софтвер преземања.

Најчесто поставувани прашања

Како да се отвори PDF датотека во прозорецот 10?

Во прозорецот 10, EDGE прелистувачот на Microsoft ви овозможува да се отвори и прочита во PDF датотеки природно, но ако сте во потрага за повеќе напредни PDF прегледувач, тогаш мора да симнете ја програмата Adobe Acrobat Reader DC од Веб страницата на Adobe . Двоен-клик на датотеката, и тоа ќе се отвори во EDGE прелистувачот на Microsoft. Ако сакате да се отвори во Adobe Acrobat Reader, кликнете со десното копче на датотеката, изберете отвори со и кликнете Adobe Reader.

Како да се отвори PDF датотека во Linux?

Повеќето Linux оперативни системи имаат PDF читач. Но, ако не можете да најдете на PDF читач, можете да го инсталирате од пишување “sudo apt-get инсталирате Evince” во терминал.

Како да се отвори PDF датотека во Mac оперативен систем?

Вие треба да инсталирате Adobe Acrobat Reader од Adobe сајт за да пристапите на PDF датотека.

резиме

Нашата онлајн PDF конвертор е бесплатно; можете да конвертирате неограничен PNG слики во PDF датотеки без никакви ограничувања.
Сега вие не треба да отпад вашето драгоцено време, без регистрација, или софтвер е потребно; Целта на нашата онлајн конвертор е да се направи вашиот живот полесно.
Напротив, овој онлајн конвертор штити безбедноста и приватноста на вашата датотека е да бидете сигурни дека документи нема да бидат откриени на трети лица.