Претвори JPG во PDF слободен Онлајн

Испуштете датотеки овде или кликнете за да испратите.
Користете Ctrl или Shift за да додадете неколку датотеки одеднаш

Оценете нè од 5

4.1 / 5 (3697)

No votes so far! Be the first to rate this post.

We are sorry that our service was not useful for you!

Let us improve service!

Tell us what issue you are facing?


Дали имате важен документ сликата која треба да се испрати како PDF датотека на вашиот клиент, продавач, Универзитетот, или аплицирање за работа, прашувајќи се како да го конвертирате JPG во PDF и се збуни што да правам?

Не грижете се !!

Вие не треба да се трошат премногу време и копање за брзо решение.

Имаме најбрзиот решение за конвертирање на JPG во PDF формат; Pngtopdf.net е најдобар JPG во PDF конвертор кој ви овозможува да го JPG слики во PDF со повеќето напредни онлајн конвертор на леснотија.

Не е важно, без разлика дали сте со користење на оперативниот систем Windows, Mac или iOS, можете да конвертирате JPG во PDF со само еден клик.

Згора на тоа, веб-сајтот ви овозможува да конвертирате JPG во PDF датотеки без да се загрозат квалитет; изгледа исто како и оригинални слики.

JPG е формат на датотека на сликата, и PDF е на печатење-friendly формат на документ. Најдоброто нешто во PDF е, тоа може да се одржи двете слики и текст, како и.

JPG и PDF формати на датотеки се многу компактен, повеќе употребливи формати на датотеки на интернет.

JPG е стандарден формат на датотека која е најчесто се користат за графика на веб-сајтови, JPG е обично има помала датотека големини и овозможува висока компресија на слики, но некои од сликите загуби својот квалитет кога компресирана и зачувани.

Тој смета формат на датотека внесува загуби, што значи дека квалитетот не може да се опорави кога компресирана. формат JPG најчесто се користат во дигитални камери и скенери.

Додека PDF е печатење формат на датотека кој е развиен од Adobe, и тоа е, исто така, стандарден формат на датотека дека го користи на интернет.

Тоа е претходник на PostScript, кој нуди одличен квалитет кога станува збор за печатење на документ.

Зошто конвертирате JPG во PDF?

Има толку многу веб-сајтови кои прифаќаат само специфичен формат, така што тие може да го испечатите и да ја прикажат како датотека подоцна.
Тоа е најчест за пишување на вашите истражувања, резимеа, мотивационо писмо, и пишување примероци.

Што ако потроши часови, создаде професионална биографија во Adobe InDesign, зачувана како JPG формат, а сега аплицирање за работа, и тие само ќе ви овозможи да испратите само PDF датотеки.

Тоа се случува многу пати, а потоа сте во потрага за брзо решение за тоа како да го конвертирате JPG во PDF?
PDF е универзален формат на датотека која е печатење-пријателски и лесно може да се прочита на сите уреди, вклучувајќи паметни телефони, лични лап-топ компјутери и таблети.
Покрај толку многу карактеристики, тоа е се издвојува со својата безбедност. Може да се стави на безбедноста на корисникот лозинка на датотеката како PDF енкрипција се користи за да се обезбеди на PDF датотеки, така што може да се испрати безбедно на другите.
Понекогаш треба да се земе еден скриншот од основните документи во нашите паметни телефони, кои во најголем дел се зачувани како JPG формат.
Па сега, исто така можете да конвертирате било на екранот во PDF на pngtopdf.net со само еден клик.

Како да Конвертирај JPG во PDF онлајн?

Иако е можно да ги конвертирате вашите слики во PDF без користење на било која платформа за трети лица, но зошто треба да се оди преку долг процес, кога можете да конвертирате JPG во PDF со еден клик?
Да, благодарение на JPG во PDF конвертор , кој ви овозможува да го конвертирате JPG во PDF формат многу лесно? Тоа е пригоден онлајн конвертор кој доаѓа со функција влечи-и-пушти.
Овој конвертор поддржува сите формати на датотеки како JPG, PNG, TIFF, и GIF датотеки.

  • Отвори JPG во PDF конвертор , Upload, или користете ја функцијата влечи-и-пушти да испратите сликата
  • По качувањето на слики, кликнете на копчето “Конвертирај” за да започне процесот на конверзија на PDF.
  • Кликнете Претвори
  • Преземете ја конвертира PDF во вашиот компјутер или паметен телефон
  • Можете да ги испратите на повеќе датотеки одеднаш со користење на Ctrl или копчето Shift

Можете да конвертирате неограничен JPG во PDF онлајн без најавување или регистрирате.

Зошто нашата онлајн алатка е најдобар JPG во PDF конвертор?

Најдобрите интернет JPG во PDF конвертор
Нашите онлајн JPG во PDF конвертор е слободен, кој ви овозможува да го неограничено слики во PDF. Ние се обезбеди да се задржи на сите ваши основните датотеки и податоци безбедно и сигурно. Нашата онлајн PDF конвертор поддржува скоро сите формати, вклучувајќи JPG, PNG, GIF и TIFF. Претворањето на вашите JPG во PDF сега е можно со еден клик.
Ние не ги задржи вашите датотеки
Најдобра карактеристика на нашата онлајн JPG во PDF конвертор е автоматско бришење на вашите датотеки. Да, по претворањето на вашите слики во PDF формат, имате само неколку часа за да ја преземете датотеки. После тоа, датотеките ќе бидат автоматски избришани од серверот. Ние не компромис за вашата приватност.
Безбедна испратите и складирање:
Нашата онлајн конвертор е посветена да ги чува вашите податоци и лични датотеки безбедно. За да ја исполниме нашата обврска, се енкриптираат сите датотеки кои се поставени на нашата платформа и со SSL енкрипција.
Значи, неовластени трети страни не можат да попуштат на SSL енкрипција. Ние никогаш не ги споделите вашите датотеки, информации со трети страни.
Претвори JPG во PDF од било каде
можете да ги конвертирате вашите слика во PDF од било каде, во секое време, ако имате интернет пристап.
Нашата онлајн бесплатно JPG во PDF конвертор е компатибилен со сите уреди, можете да го користите и да ја конвертира датотеката во Windows, Linux, Mac, iOS, Андроид, итн
секогаш живеат до датум
JPG во PDF конвертор е на облак; можете да пристапите до веб-сајт во секое време. Таа е секогаш во живо со 100% uptime да конвертирате JPG во PDF со неколку кликања, без регистрација, или софтвер преземања се задолжителни.

Најчесто поставувани прашања

Како да се отвори PDF датотека во Windows?
Во прозорецот, Microsoft EDGE прелистувач, Chromes или Firefox, или кој било прелистувач ви овозможува да се отвори и прочита во PDF датотеки природно.
Можете исто така имаат можност да го отвори со Adobe Acrobat Reader еден; можете да го симнете бесплатно од Веб страницата на Adobe .
Ако користите Windows 10 или ажурирање верзија која поддржува Microsoft EDGE, можете да двоен-клик на PDF датотека, и тоа ќе се отвори во EDGE прелистувачот на Microsoft.
Како да се отвори PDF датотеки во Linux?
Linux има најмногу PDF читач, но ако тоа недостасува или не користите ажурирана верзија, можете да го инсталирате. Отворете терминал и напишете “sudo apt-get инсталирате Evince” инсталација наскоро ќе започне, а потоа може да се отвори PDF датотеки во Линукс.
Како да се отвори PDF датотека во Mac оперативен систем?
Вие треба да инсталирате Adobe Acrobat Reader од Adobe сајт за да пристапите на PDF датотека.
Како да се отвори JPG во Windows?
Кликнете двапати на датотеката JPG и сликата ќе се отвори во Windows Photo Viewer. Можете исто така имаат можност да се отвори JPEG во прелистувачот.
Како да се отвори JPG во Linux?
Можете да отворите JPG датотеки во Linux користејќи GIMP.
Како да се отвори JPG во Mac оперативен систем?
Mac оперативен систем има вграден во фото прегледувач дека автоматски ќе се отвори JPG датотеки.

резиме

Ако имате JPG слики и сакате да го конвертирате во PDF датотеки, нашата слободна и најбрз JPG во PDF онлајн конвертор го прави многу едноставна.
Нашата онлајн PDF конвертор е бесплатно; може да се претвори неограничено JPG слики во PDF датотеки без никакви ограничувања.
Овој конвертор поддржува скоро сите формати на слики, како JPG, TIFF, PNG, GIF, BMP, итн, па сега можете да ги конвертирате вашите слики во PDF датотеки во секунди со само еден клик.
Згора на тоа, нашата онлајн конвертор никогаш не ги дели вашите податоци или важни датотеки на било која трета страна; податоците избришете автоматски од нашиот сервер.